ساخت فروشگاه رایگان فایل

پاورپوینت بررسی و تحلیل انقلاب اسلامی ایران

پاورپوینت بررسی و تحلیل انقلاب اسلامی ایران
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 22,000 تومان

پرداخت و دانلود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 169 صفحه

بررسی وتحلیل انقلاب اسلامی ایران

واژه ها واصطلاحات انقلاب در زبان فارسى، انقلاب یعنى حالى به حالى شدن، دگرگون شدن، برگشتن، تغییر و تحوّل و تقلّب و تبدّل است.

واژه‏ى انقلاب در قرآن نیز به معناى لغوى آن یعنى، زیر و رو شدن ، حالى به حالى شدن، برگشتن آمده است. از جمله:

و من ینقلب علی عقیبه فلن یضرا… شیئا … و ما محمد رسول قدخلت من قبله الرسل افان مات او قتل انقلبتم علی اعقابکم (144-آل عمران)
فلاسفه، انقلاب را به جایی می گویند که ذات و ماهیت یک شئی لزوما عوض شده باشد. عرب‏ها براى انقلاب از واژه‏ى «ثور» استفاده مى‏كنند و در اصطلاح انگلیسی « Revolution» است.

واژه(( Revolution)) ازاصطلاحات علم اختر شناسی بوده که به معنای چرخش دورانی افلاک و بازگشت سیارگان به جای اول به کار می رفته اما امروزه در موردمسائل‌گوناگونی‌مانند‌انقلاب صنعتی،اجتماعی،سیاسی
فکری و... به کار می رود.
انقلاب‌اجتماعی وسیاسی تعاریف گوناگونى از اصطلاح انقلاب شده است كه به چند نمونه آن اشاره مى‏شود.
مفهوم انقلاب ازدیدگاه اندیشمندان مسلمان: استاد شهید مرتضى مطهّرى:
«انقلاب عبارتست از طغیان و عصیان مردم یك ناحیه و یا یك سرزمین، علیه نظم حاكم موجود براى ایجاد نظمى مطلوب».
مقام معظم رهبری:
«انقلاب یک دگرگونی بنیادی است که پایه های غلطی برچیده‌‌ می شود وپایه های درستی به جای آن گذاشته می شود»
( بیانات مقام معظم رهبری 1379/12/9 )
آیت ا...مصباح یزدی:
«انقلاب نوعی تحول تدریجی وهدفمنداجتماعی است که درمرحله خاصی به انقلاب منجرمی شود...ارزش ها وآرمان ها به ویژه اگربه صورت یک مکتب جامع تعریف شده باشند در دگرگونی های اجتماعی دخیل هستند.»

منوچهر محمّدى:
انقلاب «یك حركت مردمى در جهت تغییر سریع و بنیادى ارزش‏ها و باورهاى مسلط جامعه، نهادهاى سیاسى، ساختارهاى اجتماعى، رهبرى، روش‏ها و فعّالیت‏هاى حكومتى یك جامعه توأم با خشونت داخلى است»
مفهوم انقلاب ازدیدگاه اندیشمندان غربی:
ساموئل هانتینگتون :

انقلاب را «تحوّلى‌سریع،‌اساسى و خشونت بار در ارزش‏ها و اسطوره‏هاى حاكم جامعه و در نهادهاى سیاسى، ساختارهاى اجتماعى، رهبرى و فعّالیت و سیاست‏هاى حكومتى» مى‏داند. و آن را از دیگر انواع بى‏ثباتى سیاسى نظیر كودتا، شورش و جنگ‏هاى استقلال، متمایز مى‏سازد.

تدا اسكاچپل :
براى تعریف و تحدید انقلاب، میان انقلاب سیاسى، انقلاب نوسازى و انقلاب‏هاى اجتماعى تمایز قایل مى‏شود. به نظر وى در انقلاب‏هاى سیاسى حكومت تغییر مى‏كند ولى ساختارهاى اجتماعى همچنان باقى مى‏ماند. در انقلاب نوسازى عكس این جریان رخ مى‏دهد در حالى كه انقلاب‏هاى اجتماعى به نظر وى عبارتند از:
«تحوّلات سریع واساسى در حكومت و ساختارهاى طبقاتى یك جامعه كه همراه با شورش‏هاى طبقاتى، از پایین و به وسیله‏ى این شورش‏ها به تحقق مى‏رسند». چالمرزجانسون :

معتقداست انقلاب وقتی روی می دهدکه دولت به ارزش های اجتماعی حاکم درمیان مردم توجه نکند وپاره ای ارزش‏های جدید ونامتناسب را واردجامعه کند.درچنین حالتی دولت،مشروعیت واعتبارخودرا نزدملت ازدست می دهد وفرآیند انقلاب آغازمی شود. آنگاه این جریان توسط عوامل شتاب بخش تقویت می شود.مهم ترین عوامل شتاب بخش عبارتنداز:

1 - ظهوریک رهبرقوی
2 - تشکیل یک سازمان نظامی انقلابی مخفی
3- شکست ارتش دریک جنگ که موجب تضعیف روحیه وسازمان آن شود

ویژگى‏هاى انقلاب
1. یكى از مهم‏ترین ویژگى‏هاى انقلاب، مردمى بودن آن است. در انقلاب یك بسیج سیاسى و مشاركت توده‏اى شكل مى‏گیرد كه ازهمه‏ى طبقات و اقشار در آن حضور دارند.

2. انقلاب با خشونت همراه است واین خشونت در انقلاب، دو جانبه است؛به این معنا كه در منازعه انقلاب...


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 22,000 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بررسی و تحلیل انقلاب اسلامی ایران , بررسی بررسی و تحلیل انقلاب اسلامی ایران , پاورپوینت جامع و کامل بررسی و تحلیل انقلاب اسلامی ایران , کاملترین پاورپوینت بررسی و تحلیل انقلاب اسلامی ایران , پکیج پاورپوینت بررسی و تحلیل انقلاب اسلامی ایران , مقاله بررسی و تحلیل انقلاب اسلامی ایران , تحقیق بررسی و تحلیل انقلاب اسلامی ایران

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر