فروشگاه ساز رایگان فایل ، همکاری در فروش فایل | سل یو

پاورپوینت برنامه ریزی شهری

پاورپوینت برنامه ریزی شهری
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 28,600 تومان

پرداخت و دانلود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 92 صفحه

برنامه ریزی شهری تعاریف و مفاهیم بنیادی فصل اول تعریف برنامه ریزی : برنامه ریزی فرایندی برای نیل به آینده ای مطلوب تقسیمات برنامه ریزی از دیدگاه شهرسازی: برنامه ریزی از دیدگاه مسائل اجتماعی و اقتصادی :
برنامه ریزی کلی (کلان) Macro planning
برنامه ریزی بخشی Sectorial planning
برنامه ریزی در سطح خرد Micro planning برنامه ریزی از دیدگاه مکانی
برنامه ریزی ملی National planning
برنامه ریزی منطقه ای Regional planning
برنامه ریزی شهری Urban planning
برنامه ریزی روستایی Rural planning
برنامه ریزی از دیدگاه زمانی
برنامه ریزی بلند مدت (10 تا 20 سال)
برنامه ریزی میان مدت (3 تا 7 سال)
برنامه ریزی کوتاه مدت (1 تا 2 سال) تعریف کارگاه و تجهیزات : عبارت است از فضایی که ضمن داشتن مساحت محدوده ای کافی دارای تجهیزات باشد تعریف کاربری زمین :
بررسی نوع استفاده از زمین به نسبت انواع فعالیتهای مختلف اعم از بهداشتی، درمانی و... تعریف ساختمانی و تراکم ساختمان مسکونی تراکم ساختمانی نسبت سطح زیربنای ساختمانهای مسکونی به مساحت زمین تعریف تراکم و سرانه تعداد زمینی که بطور متوسط از هریک از کاربری به ساکنان می رسد مثال:


مساحت اراضی مسکونی یک محله 4000 نفری برابر 180000 مترمربع باشد سرانه خالص مسکونی آن به قرار زیر است

مترمربع تراکم پراکندگی متوسط جمعیت در یک واحد سطح ( درایران معمولاً هکتار) تراکم بر دو نوع است.
جمعیت
تراکم خالص = ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
زمین مسکونی تحت کاربری مسکونی
جمعیت
تراکم ناخالص = ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
کل مساحت یک محدوده یا تمام شهر با انواع کاربری تعریف بلوک مجموعه ای از ساختمانها و قطعات مختلف مسکونی یا غیرمسکونی که اطراف آن از راه، فضای عمومی یا اراضی بایر تشکیل شده است. تعریف بر لبه ها و محدوده های اطراف هر بلوک را بر گویند که بر حسب نوع استقرار هندسی بلوک و به تعداد اضلاع هندسی آن بر وجود دارد. تعریف حوزه نفوذ شهر: در ایران مکانهایی که دسترسی مراکز جمعیتی اطراف آن به خدمات شهری باشد تعریف حریم شهر (حوزه استحفاظی): در ایران مناطق خارج از محدوده قانونی شهر که در آن کنترل فعالیتهای عمرانی تحت نظر شهرداری تعریف محدوده شهر: در ایران محدوده هایی که براساس قوانین مربوط به شهرداری تعیین شود و براساس قانون جزء مناطق شهری محسوب شود و شهرداری در این محدوده ها پروانه ساختمانی صادر می نماید. تعریف برنامه عمرانی میان مدت شهر: در ایران برنامه عمرانی شهری برای دوره ده ساله و با توجه به شرایط و امکانات خاص هر شهر تعیین می شود. آماده سازی نقشه مبنا (Map Base) نقشه های مقیاس شهری درایران توسط سازمان نقشه برداری کشور و معمولاً در مقیاس 1:2000 تهیه میشود.
فرق بین نقشه های تهیه شده از سوی سازمان نقشه برداری و مرکز آمار ایران در این است که نقشه های سازمان نقشه برداری دقیق تر و خطوط میزان منحنی و ارتفاع مشخص ولی نقشه های مرکز آمار ایران حدود بلوکها و بعضی کاربریها را نشان می دهد.
برای مطالعه کاربری شهری نیاز به عکسهای هوایی می باشد.
برای مطالعه حوزه نفوذ نیازمند به نقشه های منطقه ای.
نقشه های منطقه ای توسط سازمان جغرافیای کشور و با مقیاسهای (1:250000، 1:50000، اخیراً 1:25000) تهیه می شود.
در دوران اخیر استفاده از عکسهای ماهواره ای در مقیاس شهری و منطقه ای کاربرد پیدا کرده است. انواع نقشه های موجود : تهیه نقشه مبنا : برای تهیه طرحهای جامع و ساماندهی شهری از نقشه های با مقیاس 1:2000 که به سطح شهر و ...


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 28,600 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : دانلود پاورپوینت برنامه ریزی شهری , بررسی برنامه ریزی شهری , پاورپوینت جامع و کامل برنامه ریزی شهری , کاملترین پاورپوینت برنامه ریزی شهری , پکیج پاورپوینت برنامه ریزی شهری , مقاله برنامه ریزی شهری , تحقیق برنامه ریزی شهری

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر