فروشگاه ساز رایگان فایل ، همکاری در فروش فایل | سل یو

پاورپوینت بررسی آثار شمارشگرهای معکوس چراغهای راهنمایی بر عملکرد رانندگان

پاورپوینت بررسی آثار شمارشگرهای معکوس چراغهای راهنمایی بر عملکرد رانندگان
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 24,200 تومان

پرداخت و دانلود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 35 صفحه

بررسی آثار شمارشگرهای معکوس چراغهای راهنمایی بر عملکرد رانندگان شرکت کنترل ترافیک تهران

کمیته بهینه سازی تقاطعات

الناز ایران نژاد
نازلی دهقانی شمارشگرهای معکوس شمارشگر معكوس زمان سبز و قرمز عمدتاً با هدف تسهیل تصمیم‌گیری رانندگان برای عبور و یا توقف در فواصل بحرانی حدفاصل تغییر فاز و همچنین ایجاد آرامش بیشتر در زمان انتظار پشت چراغ در فاز قرمز نصب و راه‌اندازی می‌شود تا با اطلاع‌رسانی به موقع رانندگان، شرایط عملكرد آنان در تقاطع بهبود بخشیده شود.
انواع شمارشگرهای معکوس در چراغهای راهنمایی چراغ شمارشگر معکوس بالاسری به عنوان یک واحد مجزا:
موردمصرف آن بسیار محدود است(چین و چندکشور آسیایی )

تایمر شمارشگر معکوس در کنار چراغ دایره ای زرد:
زمان زرد را داخل چراغ زرد با خط زردی اطراف آن نشان می دهد
مطابقت بیشتری با آیین نامه MUTCD دارد( شکل دایره ای زمان زرد حفظ می شود)
به صورت محدود در کشورهای پیشرفته بکار گرفته شده که تنها نیز برای زمان زرد بکار رفته است(چون اغلب رانندگان شک دارند که آیا در زمان زرد قادر به عبور از تقاطع هستندیا خیر، شمارشگر می تواند در انتخاب آنها تاثیر بگذارد. )
تابلوی هشدار برای توقف
همراه با چشمک زن زرد
که حدود 100-200 متری
بالادست تقاطع نصب می شود شمارشگر معکوس زمان سبز (ثانیه های پایانی زمان سبز تا رسیدن به زمان زرد را نشان می دهد)
سنگاپور شمارشگرهای معکوس در تهران تاریخچه
نحوه عملکرد
مشکلات
مطالعات انجام شده
نظر سنجی
پیشنهاد تاریخچه شروع در سال 1381 ، شمارشگر خارجی ، فانوس قرمز رنگ با قطر 30 سانتی متر در تقاطع دماوند-نیروی هوایی
اولین شمارشگر شرکت به رنگ قرمز در اواخر سال 1382 به صورت نمونه آزمایشی با ابعاد 1x 1 متر با سه رقم در تقاطع مطهری – مفتح
در اوایل سال 1383 برای 10 تقاطع نصب شد
در سال 1383 تصمیم گیری در خصوص امکان نمایش رنگ سبز تصمیم گیری شد
در اوایل سال 1384 اولین شمارشگر با دو رنگ با اعداد فارسی در تقاطعات شریعتی – بهشتی ، طالقانی – قرنی و کریمخان – حافظ نصب گردید. نحوه عملکرد سیستم شمارنده مدت زمان باقیمانده چراغ سبز و قرمز را نمایش می دهد . به این منظور سیکل قبل به عنوان مبنای اندازه گیری لحاظ می شود.

مشکلات:
در حالت فرماندهی هوشمند چون مدت زمان چراغ سبز و قرمز با توجه به حجم ترافیک عبوری متغیر است مدت زمان سیکل قبلی برای سیکل جدید معتبر نمی باشد و باعث می شود عدد نمایش داده شده از یک عدد بزرگتر به عدد صفر پرش کرده و یا پس از رسیدن به صفر برروی این عدد توقف کند.

جهت رفع این عیب از فرمان های قرمز عابر پیاده در فاز موافق و مخالف استفاده می شود با توجه به این اصل که قبل از اتمام سیکل، چراغ عابر پیاده شروع به چشمک زدن می نماید از این فرمان جهت هماهنگ کردن شمارنده با دستگاه فرماندهی استفاده می شود.

بر این اساس زمان توقف شمارنده برابر با زمان شروع Clearance (زمان تخلیه عابر) چراغ عابر پیاده همان فاز تعریف شده است که در اکثر موارد برابر با 7 ثانیه برای شمارنده قرمز ((CLR2=Amber+Red=4s) (CLR1+CLR2~7s و 3 ثانیه برای شمارنده سبز می باشد.
مشکلات شمارشگر سبز : در ساعات روز توقف شمارشگر بر روی یک عدد:
این امر منجر به یک لحظه توقف خودروها و سپس به حرکت درآمدن مجدد می شود و تاخیری در جریان تخلیه تقاطع ایجاد می کند اما از نظر کاهش ایمنی این مشکل چندان قابل توجه نمی باشد.

2. پرش شمارشگر به روی یک عدد:
این مشکل کاهش ایمنی را به دنبال خواهد داشت چرا که خودروهای عبوری با مشاهده زمان باقی مانده بر روی شمارشگر پیش از پرش، با اطمینان از در دسترس بودن زمان لازم، در حال نزدیک شدن به تقاطع اند که با پرش شمارشگر به روی عدد کمتر دو حالت امکان پذیر است:
راننده تخمین می زند که زمان برای عبور ایمن کافی نیست، سرعت را ناگهان کاهش می دهد و توقف می کند که در این شرایط احتمال تصادف عقب به جلو بسیار بالا خواهد بود.
راننده سعی می کند با افزایش سرعت از تقاطع عبور کند، در این شرایط نیز ممکن است راننده در تخمین زمان لازم دچار اشتباه شده باشد و با سبز شدن چراغ مسیر مخالف احتمال تصادف جلو به پهلو افزایش می یابد.


همانطور که در فرهنگ رانندگی مردم چراغ زرد به معنای احتیاط نبوده و اکثر رانندگان...


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 24,200 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بررسی آثار شمارشگرهای معکوس چراغهای راهنمایی بر عملکرد رانندگان , بررسی بررسی آثار شمارشگرهای معکوس چراغهای راهنمایی بر عملکرد رانندگان , پاورپوینت جامع و کامل بررسی آثار شمارشگرهای معکوس چراغهای راهنمایی بر عملکرد رانندگان , کاملترین پاورپوینت بررسی آثار شمارشگرهای معکوس چراغهای راهنمایی بر عملکرد رانندگان

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر