ساخت فروشگاه رایگان فایل

پاورپوینت بررسی ریسک فاکتور های سرطان پستان

پاورپوینت بررسی ریسک فاکتور های سرطان پستان
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 18,700 تومان

پرداخت و دانلود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 31 صفحه


بررسی ریسک فاکتور های سرطان پستان سن: انسیدانس کانسر پستان با سن افزایش می یابد، تا سن منوپوزال هر 10 سال دو برابر می شود. در مقایسه با کانسر ریه، کانسر پستان در سنین پایین تری شایع است. در بعضی از کشور ها در سن منوپوزال فلت شدن منحنی انسیدانس را بر اساس سن می بینیم.
 واریانس جغرافیایی : نمودار آن بر حسب شیوع ضمیمه می باشد. بررسی ها نشان داده در مهاجران ژاپنی به هاوایی میزان کانسر پستان شبیه به همان کشوری می شود که به آن مهاجرت کرده اند یعنی فاکتور های محیطی بیش از ژنتیک اهمیت دارند.  سابقه خانوادگی: وجود کانسر سینه در فامیل درجه اول بعد از 50 سالگی شانس ابتلا را 8/1 برابر و قبل از 50 سالگی 3/3 برابر، دو فامیل درجه اول 6/3 برابر، فامیل درجه دوم 5/1 برابر افزایش می دهد.
‌موتاسیون های ژنی BRCA2 و BRCA1 در کروموزوم 17 و 13 در خانواده با ریسک بسیار بالا دیده میشود.
تابش اشعه ایکس: ریسک کانسر سینه را دو برابر می کند. به خصوص در دختران نوجوان که جوانه های پستان در فاز Rapid formation هستند می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد. عوامل هورمونی: زنانی که در سن پایین تری Mense می شوند(منارک قبل از 12 سالگی ) و زنانی که منوپوز با تاخیر بیشتری شروع می شود (یاسگی بعد از 55 سالگی 4 برابر افزایش ریسک) اولین بارداری بعد از 30-35 سالگی شانس ابتلا را 2 برابر بیشتر می کند (حتی بارداری که Full term نشود نقش محافظتی ندارد)، مصرف هورمون های اگزوژن مثل HRT (در میان مصرف کنندگان HRT و افرادی که تا 4 سال قبل دارو را مصرف می کرده اند ریسک افزایش یافته ای دارند به علت تاخیر در زمان منوپوز. در افرادی که از استروژن و پروژسترون همزمان استفاده می کنند این ریسک بالا تر است. اهداف وی‍ژه:  تعیین و مقایسه توزیع فراوانی اضطراب در بیماران مبتلا به تالاسمی ما‍ژور و گروه شاهد
 تعیین و مقایسه توزیع فراوانی اضطراب در بیماران مبتلا به تالاسمی ما‍ژور و گروه شاهد بر حسب سن
 تعیین و مقایسه توزیع فراوانی اضطراب در بیماران مبتلا به تالاسمی ما‍ژور و گروه شاهد بر حسب تحصیلات مادر
 تعیین و مقایسه توزیع فراوانی اضطراب در بیماران مبتلا به تالاسمی ما‍ژور و گروه شاهد بر حسب جنس
 تعیین و مقایسه توزیع فراوانی اضطراب در بیماران مبتلا به هموفیلی و گروه شاهد
 تعیین و مقایسه توزیع فراوانی اضطراب در بیماران مبتلا به هموفیلی و گروه شاهد بر حسب سن
 تعیین و مقایسه توزیع فراوانی اضطراب در بیماران مبتلا به هموفیلی و گروه شاهد بر حسب تحصیلات مادر
 تعیین و مقایسه توزیع فراوانی اضطراب در بیماران مبتلا به هموفیلی و گروه شاهد بر حسب جنس

روش کار این مطالعه از نوع تحلیلی بوده که به روش کوهورت تاریخی انجام گرفته است .
 جامعه مورد مطالعه را كلیه بیماران تالاسمی(34 بیمار) و هموفیلی(32 بیمار) در گروه سنی بالاتر از 11 سال كه به مركز بیماریهای خاص استان یزد مراجعه كرده اند تشكیل می دهند .
 به ازای هر بیمار دو نمونه سالم به عنوان گروه شاهد كه از نظر سن و جنس با بیمار match باشند انتخاب شدند.
 هیچ یك از افراد مورد بررسی به بیماریهای شناخته شده روانی و جسمی دیگری ‌،بجز بتا تالاسمی ماژورو هموفیلی و عوارض این بیماریها ‌،مبتلا نبودند.  داده های مردم شناختی شامل : سن ‌،جنس ،‌تحصیلات مادر بوسیله پرسشنامه و داده های مربوط به اضطراب توسط پرسشنامه اضطراب كتل از همه بیماران مبتلا به تالاسمی ماژور (سن بالاتر از 11 سال )‌ پس از پایان برنامه درمانی و حالت تثبیت بیماران گرد آوری شد .
 همچنین داده های مربوط به افراد سالم به همین ترتیب از دانش آموزان سالم گرد آوری شد

 در این آزمون امتیاز کمتر از 4 بدون اضطراب (شخصی آرام ، پابرجا )، امتیاز 4 تا 6 درجه اضطراب متوسط ،امتیاز 7تا 8 یک مضطرب و امتیاز بالاتر از 8 مضطرب شدید در نظر گرفته می شود که ما در این مطالعه امتیاز بالاتر از 4 را بعنوان نشانه اضطراب در نظر گرفتیم. در مورد بیماران هموفیلی نیز با همین روش در یك محیط آرام و بدون ا سترس با آنان صحبت كردیم .


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 18,700 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بررسی ریسک فاکتور های سرطان پستان , بررسی بررسی ریسک فاکتور های سرطان پستان , پاورپوینت جامع و کامل بررسی ریسک فاکتور های سرطان پستان , کاملترین پاورپوینت بررسی ریسک فاکتور های سرطان پستان , پکیج پاورپوینت بررسی ریسک فاکتور های سرطان پستان , مقاله بررسی ریسک فاکتور های سرطان پستان , تحقیق بررسی ریسک فاکتور های سرطان پستان

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر