فروشگاه ساز رایگان فایل ، همکاری در فروش فایل | سل یو

پاورپوینت آشنایی با آمار توصیفی

پاورپوینت آشنایی با آمار توصیفی
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 25,300 تومان

پرداخت و دانلود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 60 صفحه

آشنایی با آمار توصیفی پیشگفتار:
در عصر حاضر كسی نمی‌تواند منكر این واقعیت باشد كه آمار نقشی لاینفک در زندگی روزمره ما بازی می‌كند. اخبار روزانه رسانه‌های گروهی با گزارشی از وضع هوا به پایان می‌رسندو در طول اخبار، به جریانهای بازار بورس و سهام اشاره می‌شود و روزنامه‌ها خبر از افزایش نرخ اجناس می‌دهندو...
آمار به عنوان پایه یك روش و راه موثر در بررسی مسائل موجود، در بسیاری از زمینه‌های علمی از جمله جامعه شناسی، کشاورزی، فیزیك و....به‌ كار گرفته می‌شود. در دانش امروزی، معمولا سعی می‌شود كه اطلاعات موجود در یك زمینه خاص، در قالب اعداد نمایش داده شود تا به هنگام تجزیه و تحلیل اطلاعات، فهم بهتری از پدیده مورد مطالعه به‌ دست آمده و امکان مقایسه فراهم گردد. در یك جمله آمار مجموعه‌ای از روشهای جمع آوری، تهیه وتنظیم و تجزیه و تحلیل اطلاعات است كه برای كسب یك یا چند نتیجه به خدمت گرفته می‌شود. فهرست مطالب:
آمار توصیفی

جدول‌های آماری

نمودارهای آماری

معیارهای مركزی

معیارهای پراكندگی

منحنی‌های فراوانی

آمار توصیفی:

برای اینكه نتایج مناسب و مطلوب از اطلاعات كه در آمار گیری‌ها جمع آوری می‌كنیم، به‌ دست آید باید:
اعداد نماینده واقعی مشاهدات بوده و غیرواقع یا غلط نباشند
به نحو مفیدی تهیه و تنظیم شوند
به نحو صحیح تجزیه و تحلیل گردند
قابل نتیجه گیری صحیح باشند به طور كلی، روش‌هایی را كه به وسیله آنها می‌توان اطلاعات جمع‌ آوری شده را تنظیم كرده و خلاصه نمود، آمار توصیفی می‌نامیم و در یك كلام آمار توصیفی عبارت از مجموعه روشهایی است كه پردازش داده‌ها را فراهم می‌سازد. اطلاع از اصطلاحات زیر در آمار ضروری است. آمار توصیفی: مجموعه افراد یا اشیایی را كه می‌خواهیم یك یا چند خصوصیت مشترك آنها را مورد بررسی قرار دهیم، جمعیت یا جمعیت آماری می‌نامیم.

اندازه قد یا وزن دانشجویان بیست ساله یك شهر، تعداد لامپهای سالم و یا ناسالم تولید شده در یك كارخانه و در یك روز معین، مثالهایی از جمعیتهای آماری‌ هستند. مثال: داده مقیاسهای اندازه‌گیری نمونه متغیر جمعیت معمولا مطالعه ویژگی‌های مورد نظر، به هنگامی كه جمعیت آماری بسیار گسترده باشد، مستلزم صرف هزینه و وقت زیادی می‌باشد و در بسیاری از مواقع، این امر اصولا امکان پذیر نیست. بنابراین در چنین موردی، برای مطالعه ویژگی مورد نظر، به قسمتی از جمعیت آماری اکتفا می‌كنیم.


نكته: آمار توصیفی: آمار توصیفی: قسمتی از جمعیت را كه طبق قاعده و ضوابط خاصی، برای مطالعه خصوصیتی از جمعیت انتخاب می‌شود، یك نمونه از جمعیت می‌نامیم. نمونه داده مقیاسهای اندازه‌گیری نمونه متغیر جمعیت این نمونه وقتی مفید و قابل قبول خواهد بود كه بتواند نماینده خوبی برای كل جمعیت مورد مطالعه باشد. با توجه به اهمیت این موضوع شاخه‌ای از آمار تحت عنوان نظریه نمونه‌گیری با بررسی نمونه‌ای به این امر مهم می‌پردازد. در بسیاری از موارد، معمولا نمونه تصادفی ساده را در نظر می‌گیرند. نکته برای بررسی اندازه قد دانشجویان بیست ساله یك شهر، انتخاب مثلا 150 نفر از بین این جمعیت به طور تصادفی، یا انتخاب 100 لامپ به تصادف از لامپهای تولیدی یك کارخانه در یك روز معین، برای تعیین كیفیت لامپهای تولیدی این کارخانه مثالهایی از نمونه تصادفی هستند. مثال: آمار توصیفی: خصوصیت مورد مطالعه، از فردی به فرد دیگر، یا از شی به شی دیگر در جمعیت آماری تغییر می‌كند، كه آن را اصطلاحا متغیر می‌نامیم. معمولا دو نوع متغیر در آمار مورد نظر هستند:
متغیرهای گروهی، نظیر رنگ، نژاد، شغل و گروه خونی كه شامل چند گروه یا طبقه می‌باشند.
متغیرهای عددی كه ممكن است نتیجه شمارش باشد، مانند تعداد احشام هر خانوار در یك روستا،‌تعداد حوادث در یك كارخانه در روزهای مختلف، و یا نتیجه اندازه‌گیری باشد، مثل قد دانشجویان بیست ساله در یك شهر، حجم شربت مولتی ویتامین با استاندارد خاص. داده مقیاسهای اندازه‌گیری نمونه متغیر جمعیت آمار توصیفی: متغیر: متغیر‌های گسسته متغیر‌های پیوسته متغیر‌های گروهی
متغیر‌های عددی كه از راه شمارش به‌دست آمده اند متغیرهایی را كه از طریق اندازه‌گیری به دست آمده باشند داده مقیاسهای اندازه‌گیری نمونه متغیر جمعیت آمار توصیفی: در بسیار از مسائل پیش‌رو،‌ اندازه‌گیری ویژگی یك متغیر مستلزم آگاهی و شناخت خاصی است. به طور كلی چهار نوع مقیاس برای اندازه گیری وجود دارد:

مقیاس اسمی
مقیاس ترتیبی
مقیاس فاصله‌ای
مقیاس نسبتی داده مقیاسهای اندازه‌گیری نمونه متغیر جمعیت آمار توصیفی: این نوع مقیاس اندازه‌گیری ...


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 25,300 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : دانلود پاورپوینت آشنایی با آمار توصیفی , بررسی آشنایی با آمار توصیفی , پاورپوینت جامع و کامل آشنایی با آمار توصیفی , کاملترین پاورپوینت آشنایی با آمار توصیفی , پکیج پاورپوینت آشنایی با آمار توصیفی , مقاله آشنایی با آمار توصیفی , تحقیق آشنایی با آمار توصیفی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر