ساخت فروشگاه رایگان فایل

پاورپوینت آشنایی با اخلاق در پژوهش

پاورپوینت آشنایی با اخلاق در پژوهش
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 17,600 تومان

پرداخت و دانلود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 26 صفحه

پاورپوینت آشنایی با اخلاق در پژوهش آزمایش تاسکیجی
تاسکیگی (Tuskegee) روستایی دورافتاده در ایالت آلابامای آمریکاست. شهرت این روستا به خاطر آزمایشی است که بین سال‌های ۱۹۳۲ تا ۱۹۷۲ روی ۴۰۰ بیمار مبتلا به سیفلیس انجام شد. بیشتر این افراد بی‌سواد و رعیت بودند و البته همه‌ی آن‌ها سیاه‌پوست بودند.
هدف آزمایش بررسی چگونگی گسترش سیفلیس در بدن بود. به این ۴۰۰ نفر در مورد بیماری و روش آزمایش هیچ چیز گفته نشد. تا سال ۱۹۴۷، پنی‌سیلین به‌عنوان درمان قطعی سیفلیس شناخته شده بود. ولی پزشکان تصمیم گرفتند به این افراد چیزی نگویند و همچنان پیشرفت بیماری را زیر نظر بگیرند. حتی به آن‌ها اجازه داده نشد که به مراکز درمانی مراجعه کنند. آزمایش تا سال ۱۹۷۲ ادامه پیدا کرد و آن چه که باعث توقف آن شد یک خبر جنجالی در یک روزنامه بود. رسوایی ناشی از این خبر باعث شد آزمایش متوقف شود.
نتیجه؟
۲۸ نفر از آن مردان در طول آزمایش از سیفلیس مردند. ۱۰۰ نفر از سایر بیماری‌های مرتبط با آن مردند. ۴۰ نفر از همسران این مردان آلوده شدند و ۱۹ بچه با سیفلیس مادرزادی به دنیا آمدند. در سال ۱۹۹۷، بیل کلینتون از ۸ بازمانده‌ی این آزمایش به دلیل رفتار غیر اخلاقی دولت آمریکا عذرخواهی کرد. دکتر کریستیان بارنارد پزشک اهل آفریقای جنوبی بود که اولین پیوند قلب را انجام داد. او چندین بار هم قلب میمون را به انسان پیوند زد. در یک مورد پیوند قلب یک بابون (نوعی میمون بزرگ) به یک دختر جوان در سال ۱۹۷۷انجام شد. آن دختر ۳ ساعت پس از پیوند مرد. یک عکس از آن زمان باقی مانده است.آن عکس دکتر بارنارد را نشان می‌داد که قلب میمون را در دست داشت و جسد میمون که روی تخت جراحی بود. گزارش شده که در هنگام عمل صدای جیغ و ناله های میمون در کل بخش جراحی شنیده ‌شده بود. علت این بود که دکتر بارنارد نمی‌خواست با تزریق ماده‌ی بی‌حسی، قلب میمون به مواد شیمیایی آلوده شود. پس بدون هر گونه بی‌حسی سینه‌ی میمون را شکافته بود. خود بارنارد می‌گوید که بعدها با دیدن افسردگی جفت یکی از میمون‌هایی که در پیوند اعضا کشته شده بود، این نوع عمل را کنار گذاشت. اخلاق در پژوهش های پزشكی مسئله ترویج و تقویت اخلاق بویژه در رشته پزشكی به صورت جدی ازسوی وزارت بهداشت در سال 1370 مطرح شد و طرح نگارش كدهای اخلاقی مورد توجه قرار گرفت. حقوق و اخلاق حقوق عبارت است از مجموع مقرراتی كه بر افراد یك جامعه در زمان معینی حكومت می كنند
پیوسته افراد بشر باهم زندگی كرده اند و جامعه و فرد لازم و ملزوم یكدیگر بوده اند. از طرفی هم خواسته های انسانها باهم شباهت دارند و لذا قهر و نزاع و خصومت برای جلب منافع بیشتر و تأمین زندگی بهتر صورت می گیرد.

اخلاق دارای چندین بحث است كه یكی از مهمترین آن حقوق است. رعایت اخلاق بویژه در حین انجام كارهای تحقیقاتی واجب بوده و اصولی دارد كه پژوهشگر لازم است آنرا پیاده نماید، حال چنانچه محقق دچار لغزش و خطایی سهوی شد مطابق بند و تبصره هایی كه در آیین نامه كمیته اخلاقی وجود دارد محاكمه شده و عدالت را اجراء می كنند.

تدوین كدهای اخلاق در پژوهش پزشكی افزایش كاربردی تحقیقات جدید آموزشی و پژوهشی
اصلاح برنامه های پژوهشی در راستای ارتقاء بهداشت، درمان و آموزش پزشكی بر پایه تحقیقات
اصلاح سیاست ها و روشهای اجرایی جهت افزایش اعتبار پژوهشهای پزشكی
سامان دهی تحقیقات كاربردی و پایه در زمینه طب سنتی
ترویج اخلاق در پروژه های تحقیقاتی
تدوین كدهای اخلاق در پژوهش پزشكی ادامه 1 آموزش مناسب اصول اخلاق پژوهش برای رشته های مختلف علمی
اصلاح روش های اجرایی تحقیقات دانشگاهی و سازمانها
گسترش ارتباطات بین المللی در عرصه اخلاق پزشكی و پژوهش
برقراری، هماهنگی و نظارت بر سیستم های اطلاعاتی و تأكیـد بر یكپارچگی نظام در اطلاع رسانی داخلی و خارجی تدوین كدهای اخلاق در پژوهش پزشكی ادامه 2 ارتقای دانش و تقویت نیروهای متخصص در زمینه اخلاق پزشكی 
تدریس اخلاق و پژوهش در برنامه های آموزش مداوم و كتب خودآموزی كدهای اخلاقی 1- كسب رضایت آگاهانه در كلیه تحقیقاتی كه بر روی آزمودنی انسانی انجام می گیرد ضروری است. در مورد تحقیقات مداخله ای، كسب رضایت آگاهانه باید كتبی باشد.

2- ارجحیت منافع جامعه یا پیشرفت علم نمی تواند توجیحی برای قراردادن آزمودنی در معرض ضرر و زیان غیر معقول باشد و یا محدودیتی در اعمال اراده و اختیار او ایجاد نماید.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 17,600 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : دانلود پاورپوینت آشنایی با اخلاق در پژوهش , بررسی آشنایی با اخلاق در پژوهش , پاورپوینت جامع و کامل آشنایی با اخلاق در پژوهش , کاملترین پاورپوینت آشنایی با اخلاق در پژوهش , پکیج پاورپوینت آشنایی با اخلاق در پژوهش , مقاله آشنایی با اخلاق در پژوهش , تحقیق آشنایی با اخلاق در پژوهش

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر