ساخت فروشگاه رایگان فایل

پاورپوینت آشنایی با چگونگی مستند كردن فعالیتهای آموزشی و آیینامه ارزیابی فعالیت های نوآوری (دانش پژوهی) در آموزش علوم پزشکی

پاورپوینت آشنایی با چگونگی مستند كردن فعالیتهای آموزشی و آیینامه ارزیابی فعالیت های نوآوری (دانش پژوهی) در آموزش علوم پزشکی
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 17,600 تومان

پرداخت و دانلود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 41 صفحه

شنایی با چگونگی مستند كردن فعالیتهای آموزشی وآیینامه ارزیابی "فعالیت های نوآوری(دانش پژوهی) در آموزش علوم پزشکی     مقدمه:
از آنجا که فعالیت های آموزشی بخش مهمی از رسالت مؤسسات آموزش عالی و قسمت عمده ای از عملکرد اعضای هیأت علمی را تشکیل می دهند،

ضروری است كه تلاش و کوشش اساتید در این عرصه ثبت ،گسترش و به نحو مناسب ارزیابی و امتیاز بندی گردد.

وجود چنین ساز و کاری سبب خلق ارزش‌های بدیع و آثار مفیدی در حیطه آموزش و عرصه‌های آموزش خواهد شد كه جوهره آن ایمان و اخلاص، علم و تجربه، ابتكار و خلاقیت و تلاش صاحبان خرد و اندیشمندان و تلاشگران می باشد.    هدف:
هدف مستند ساختن، ارزیابی وامتیاز دهی به آن دسته از فعالیت های نوآورانه در آموزش است كه در زمینه آموزش علوم پزشکی انجام می شود .

نتایج ارزیابی ها و امتیازات حاصل از این فعالیت ها معمولا بر اساس آیین نامه ها و دستورالعمل های مربوطه در مراحل و مقاطع مختلف از جمله

برای كسب 3 امتیاز شرطی درماده 1 بند 6-1 آیین نامه  ارتقای اعضای هیأت علمی مورد استفاده قرار میگیرد. دانش پژوهی چیست؟ (scholarship) اساتید و یا دانشمندان با استفاده از توان مندی های ذهنی خود عرصه های دانش را به صورت خلاقانه (creative)، آگاهانه (informed)، و منظم (disciplined) به پیش می برند و یا آن را دچار دگرگونی و تغییر می نماید.
ویژگی بارز فعالیت های دانش پژوهی، ارائه آن به سایرین است و لازم است که با دیگران در میان گذاشته شود و توسط آن ها مورد نقد قرار گیرد.
نماد فعالیت های دانش پژوهی به طور ویژه تولید محصولی است که به صورت گسترده در اختیار سایرین قرار داده می شود و مورد نقد و ارزیابی قرار می گیرد. دانش پژوهی آموزشی چیست؟ برای اینكه بتوانیم فعالیت های آموزشی و مفهوم دانش پژوهی را در حیات آکادمیک مؤسسات آموزشی وارد کنیم، لازم است كه با معیارها یی مشخص و ثابت قادر باشیم تا اشکال مختلف این فعالیتها را مستند و قابل ارزیابی نماییم .
آموزش و کلیه فعالیتهایی كه منجر به یادگیری می شوند،
می توانند در حوزه دانش پژوهی آموزشی قرار گیرند.
Simpson DE, Fincher RM. Making a case for the teaching scholar. Acad Med 1999;74: 1296–9.

حوزه های مختلف فعالیت های آموزشی تدریس (Teaching)
برنامه ریزی آموزشی (Curriculum development)
راهنمایی و مشاوره (Advising and mentoring)
مدیریت آموزشی (Education leadership and administration)
ارزیابی فراگیران (Learner assessment)   1- تدریس:
مراد ازتدریس هرگونه فعالیتی است که منجربه یادگیری فراگیران می شود؛
از جمله :
- ارائه سخنرانی - برگزاری كارگاه ها
آموزش پروسیجرها - کاردرگروههایکوچک
- تسهیل دوره های آموزش از راه دور
- تهیه مواد آموزشی مرتبط كه شخصا برای ارتقا آموزش تهیه گردیده باشد.   2- برنامه ریزی آموزشی یا تدوین كوریكولوم :
مقصود تدوین یك مجموعه طولی ازفعالیتهای آموزشی است که بیش از یك جلسه آموزشی و به صورت سیستماتیک درهرسطحی ازآموزش اعم از مقاطع كارشناسی، كارشناسی ارشد، دكترا و.... كه بصورت حضوری و یا الكترونیكی طراحی، سازماندهی وارزشیابی شود.

3- راهنمایی و مشاوره:
عبارتست از برقراری یک رابطه سازنده که فرد مشاور دستیابی فراگیررابه اهداف خود تسهیل می کند و شامل طیف وسیعی از فعالیتها یی است كه عضو هیات علمی كمك می كند تا فراگیران و یا همكاران به اهداف خود دست یابند.   4- مدیریت ورهبری آموزشی:
عبارتست از فعالیت های راهبردی که سبب بهبود برنامه های آموزشی و پیشرفت عرصه آموزش می شود؛ بطور مثال :
1- تلاش برای دستیابی به برتری علمی
2- ارزیابی مستمر فعالیت های آموزشی خود و......  
5- ارزیابی فراگیران:
مقصود تمامی فعالیت های مرتبط با ارزیابی دانش، مهارت، و نگرش فراگیران است، از قبیل:
1- ایجاد ابزارها و فرایندهای ارزیابی و...
2- استقرار یك سیستم ارزیابی از طریق گرد آوری اطلاعات و....   فعالیتهای آموزشی با چه معیارهایی مورد ارزیابی قرار می گیرد ؟

(معیارهای گلاسیك)
معیارهای ارزیابی دانش پژوهی (معیارهای گلاسیک) شش معیار زیر در ارزیابی تمام اشکال دانش پژوهی مورد استفاده قرار می گیرند:
1- دارا بودن اهداف مشخص
2- کسب امادگی كافی
3- استفاده از روشمندی مناسب
4- نتایج قابل توجه
5- ارائه مؤثر


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 17,600 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : دانلود پاورپوینت آشنایی با چگونگی مستند كردن فعالیتهای آموزشی وآیینامه ارزیابی فعالیت های نوآوری(دانش پژوهی)در آموزش علوم پزشکی , بررسی آشنایی با چگونگی مستند كردن فعالیتهای آموزشی وآیینامه ارزیابی فعالیت های نوآوری(دانش پژوهی)در آموزش علوم پزشکی , پاورپوینت جامع و کامل آشنایی با چگونگی مستند كردن فعالیتهای آموزشی وآیینامه ارزیابی فعالیت های نوآوری

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر