ساخت فروشگاه رایگان فایل

پاورپوینت آلودگی آب

پاورپوینت آلودگی آب
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 29,700 تومان

پرداخت و دانلود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 60 صفحه

آلودگی آب آب آلوده و آب پاکیزه H2O
آب باران حاوی گازهای O2, CO2, N2 است.+ گرد و غبار و ذرات معلق در اتمسفر
آبهای طبیعی حاوی ترکیبات Na, Mg, Ca, Fe است.
آب سخت حاوی مقدایر قابل توجهی از ترکیبات فلزات فوق است.
میزان و نوع ناخالصی ها طعم آب را مشخص می کنند.
آب خالص حالتی از آب است که هیچ ماده ای با غلظتی که مانع استفاده از آب برای منظور خاصی شود، در آب وجود نداشته باشد.
استفاده های طبیعی از آب:
کشاورزی، دامپروری و شیلات، صنعت، آشامیدن و بهداشت، زیبایی و تفرج، محیط زیست نشانه های عمومی آلودگی آب برآورد شده که تقریبا یک سوم جریان آب جهان به طور مشخص آلوده است.
طعم بد
وجود توده های علفهای هرزآبی در حجم زیادی از آب
بوی ناخوشایند آب کنار دریاها، رودخانه ها و دریاچه ها
کاهش ماهی های تجاری فساد گوشت آنها
وجود روغن در سطح آب
وجود انواع پسماندهای انسانی در کناره رودخانه ها و سواحل طبقه بندی آلاینده های آب مواد زائد اکسیژن خواه
عوامل بیماری زا
مواد غذایی گیاهی
ترکیبات آلی سنتز شده
نفت
مواد شیمیایی معدنی و کانی ها
رسوبات
مواد پرتو زا
گرما
نکته: موادی مانند برخی زباله ها به طور همزمان حاوی مواد زائد اکسیژن خواه، عوامل بیماری زا، مواد گیاهی و ... هستند مواد زائد اکسیژن خواه بقاء موجودات آبزی به توانایی آب در نگهداشت کمترین غلظت معین از اکسیژن بستگی دارد.
برای ماهی میزان اکسیژن محلول Dissolved Oxygen حداقل 5mglit-1 معادل 5ppm است.
مقدار DO در محلول اشباع با درجه حرارت آب و ارتفاع محل تغییر می کند
در سطح دریا در دمای 20 درجه سانتیگراد این مقدار 9.1 ppm است. در همین درجه حرارت در ارتفاع 900 متری به 8.2 ppm و در ارتفاع 1800 متری به 7.4 ppm کاهش می یابد
آب زمانی آلوده تلقی می شود که غلظت DO به زیر سطح مورد نیاز برای بقاء زیست طبیعی در آن برسد.
مواد زائد اکسیژن خواه علت اول کم شدن غلظت DO وجود موادی است که به باکتری ها در حضور اکسیژن به راحتی آنها را تجزیه می کنند.
حضور این مواد در آب، به سرعت اکسیژن آب را کاهش می دهند.
این مواد عمدتا مواد آلی هستند.
بیشترین ترکیبات مربوط به کربن و فعالیت اکسایش کربن CO2 C+O2 در این واکنش 32 گرم اکسیژن برای اکسایش 12 گرم کربن لازم است یعنی 9ppm اکسیژن برای اکسایش 3ppm کربن(سه برابر)

فاضلابهای خانگی و حیوانی
پسابها و پسماندهای صنعتی به خصوص صنایع غذایی، چرم و کاغذ سازی و کشتارگاهها

(BOD (Biochemical Oxygen Demand این معیار مهمترین ابزار سنجش مواد آلی قابل تجزیه زیست شناختی است كه در مورد فاضلاب كاربرد متداول دارد. در این روش مقدار اكسیژن مورد نیاز برای اكسیداسیون مواد آلی فاضلاب توسط باكتری‌ها به دست می‌آید. با استفاده از اندازه گیری مقدار اكسیژن مورد نیاز، غلظت مواد آلی موجود در فاضلاب كه قابل اكسیداسیون باكتریایی است به دست می‌آید (تجزیه پذیری زیست شناختی) 0 مقدار BOD معمولا براساس پنج روز در حرارت 20 درجه سانتی گراد بیان می‌گردد. این مقدار همان اكسیژن مصرف شده در طول اكسیداسیون فاضلاب، در زمان پنج روز و حرارت 20 درجه است. (BOD (Biochemical Oxygen Demand BOD یک فاضلاب ، پس آب و یا آب عبارت است از میزان اکسیژن مور نیاز میکرو ارگانیسمها در اکسیداسیون بیوشیمیایی مواد آلی موجود در آن. در حقیقت BOD تعیین کننده مقدار اکسیژن مورد لزوم برای ثبوت بیولوژیکی مواد آلی نمونه مورد نظر خواهد بود. اگر BOD آبی در حدود 1 میلیگرم در لیتر باشد، آب خوب و اگر به حدود 3 برسد مشکوک و بیشتر از 5 ، آلوده است.
تعریف BOD BOD نرخ مصرف اكسیژن در داخل آب توسط ارگانیزمها است . اگر BOD كم باشد آب پاك و فاقد ارگانیسم است یا آنكه ارگانیزمهای داخل آب مرده و نیازی به مصرف اكسیژن ندارند . BOD مقدار اكسیژن لازم برای ثبات بیولوژیكی در آب است . اندازه تاًسیسات تصفیه بیولوژیكی خصوصاً میزان هوادهی فاضلاب در حوضچه های هوا دهی را می توان با اندازه BOD محاسبه نمود . از آنجایی که همه آبراههای طبیعی شامل باکتری و مواد مغذی هستند، تقریباً هر نوع ترکیب زائدی که وارد این آبراهها میشود، واکنش های بیوشیمیایی بروز میدهد. این نوع واکنش های بیوشیمیایی در آزمایشگاه موجب ایجاد نیاز بیوشیمیایی به اکسیژن میشوند که BOD نامیده می شود.
در نتیجه BOD یک فاضلاب ، پس آب و یا آب عبارت است از میزان اکسیژن مور نیاز میکرو ارگانیسمها در اکسیداسیون بیوشیمیایی مواد آلی موجود در آن. در حقیقت BOD تعیین کننده مقدار اکسیژن مورد لزوم برای ثبوت بیولوژیکی مواد آلی نمونه مورد نظر خواهد بود.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 29,700 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : دانلود پاورپوینت آلودگی آب , بررسی آلودگی آب , پاورپوینت جامع و کامل آلودگی آب , کاملترین پاورپوینت آلودگی آب , پکیج پاورپوینت آلودگی آب , مقاله آلودگی آب , تحقیق آلودگی آب

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر