ساخت فروشگاه رایگان فایل

پاورپوینت ابزارهای اقتصادی برای تحلیل بازار

پاورپوینت ابزارهای اقتصادی برای تحلیل بازار
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 17,600 تومان

پرداخت و دانلود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 34 صفحه

1 ابزارهای اقتصادی برای تحلیل بازار ماهیت تقاضا Paul Shaw
World Bank Institute
Workshop: Tehran, Iran
October 18-22, 2003 تقاضا در برابر نیاز تقاضا

مردم كالاها و خدمات می خواهند، به دلیل آنكه احساس می كنند مطلوبیت (Utility) آنان افزایش می یابد، و بنابراین مردم مایل و قادر به پرداخت هستند تا كالا و خدمات را به دست آورند.

 شاید مردم به برخی از كالاها و خدماتی را كه می خواهند ”نیاز واقعی“ نداشته باشند؛ یعنی شاید این كالاها و خدمات واقعاً برای بقای افراد ضروری نباشد ( مثل خرید یك خودروی فراری در مقابل خرید یك خودروی ارزان)

نیازهای مهمی كه مردم قدرت پرداخت آنها را ندارند وقتی ادعا می كنیم كه مردم نیازهای مهمی دارند ولی چنان فقیرند كه قدرت پرداخت برای این نیازها را ندارند، معمولاً یك قضاوت اجتماعی وارد كار می شود كه كدام نیازها واقعاً مهم هستند.

اگر قضاوت شود كه برخی از آن نیازها واقعاً مهم هستند ، جامعه باید منابعی را بسیج كند تا آنها نیازها معنای تقاضای مؤثر پیدا كنند.
نقطة آغاز تحلیل تقاضا در بازار میزان كالا یا خدمتی را كه مردم می خواهند- یا تقاضا می كنند- در قیمت های مختلف، اندازه گیری كمّی كنیم.
داده های واقعی از كاركرد بازار كسب كنیم و بالا و پایین رفتن كمّیت های مورد تقاضا و نوسان قیمت ها را ثبت كنیم.
داده ها را برای به دست آوردن ”منحنی“ واقعی تقاضا، رسم كنیم.

داده های تقاضای سیگار منحنی تقاضای سیگار D 1100 در هر یك از قیمت ها چه تعداد مشتری خرید خواهند كرد ؟ تعداد بسته 1 2 3 4 5 500 200 800 1300 قیمت تفسیر منحنی تقاضا قیمت D = تقاضا در هر یك از قیمت ها مشتریان چه تعداد خرید خواهند كرد؟ تعداد بسته 1 2 3 4 5 500 200 800 1300 1100 تفسیر منحنی تقاضا با تغییر در قیمت كالا یا خدمت میزان تقاضای مردم تغییر می كند.

رابطه میان میزان تقاضا و تغییر در قیمت تقریباً همیشه معكوس یا ”منفی“ است . افزایش قیمت منجر به كاهش تقاضا، و كاهش قیمت منجر به افزایش تقاضا می شود.

چه چیزی می تواند منحنی تقاضا را جابه جا كند؟ - تعداد مشتریانی كه كوشش می كند كالا را بخرند
- تغییر در درآمد مشتری
- قیمت كالاهای جایگزین (مثل داروهای ژنریك)
-  قیمت كالاهای مكّمل (مثل خودرو + بنزین )
-  سلیقه یا ترجیح مشتری
o     -- كه توسط عادت ها + پایگاه اجتماعی/اقتصادی شكل گرفته است.
o     -- كه توسط فرهنگ + باورها شكل گرفته است.
جابه جا كنندگان تقاضا تعداد قیمت D - درآمد
- تعداد مشتریان
- سلیقه های مشتریان
- قیمت كالاهای جایگزین
- قیمت كالاهای مكّمل
D” D’ پرسش درسی -   اگر درآمد افزایش یابد و تمام عوامل دیگر ثابت بمانند، چه اتفاقی برای تقاضای سیگار خواهد افتاد؟
-   اگر دولت اطلاع رسانی مؤثری را برای آگاهی رساندن در مورد مضرات سیگار طراحی كند، چه اتفاقی برای تقاضای سیگار خواهد افتاد؟
-  اگر یك كشور شروع به واردات یا تولید داخلی آسپرین ژنریك كند، چه اتفاقی برای تقاضای آسپرین BAYER خواهد افتاد؟
چند پیش بینی ساده ولی سودمند با بهره گیری از منحنی تقاضا -  اگر بخواهید تقاضای یك كالا یا خدمت را افزایش دهید، می توانید:
-   قیمت آن را كاهش دهید
-   قیمت یك كالای مكّمل آن را كاهش دهید
-   قیمت یك كالای جایگزین آن را افزایش دهید.
-   سلیقه (مطلوبیت مورد تصور) مربوط به آن كالا یا خدمت را افزایش دهید. كمی كردن تقاضا در بازار -   برای درك بهتر تقاضا، اقتصاد دانان می خواهند بدانند كه با تغییر در قیمت، تقاضای یك كالا یا خدمت با چه نرخی (rate) تغییر می كند.
-    آیا با افزایش زیاد در قیمت ، تقاضا كمی ، خیلی كم یا اصلاً تغییر نمی كند؟
-   نرخ تغییر در تقاضا كه به همراه تغییر در قیمت اتفاق می افتد، ”كشش قیمتی تقاضا“ نام دارد. چگونه این نرخ را می توان كمّی كرد؟
  محاسبه كشش قیمتی تقاضا برای سیگار
الف – درصد (%) تغییر در میزان تقاضای سیگار توسط مشتریان، در پاسخ به 1% تغییر در قیمت

ب – وقتی كه قیمت از 2 دلار به 4 دلار تغییر می كند و میزان تقاضا از 1100 بسته به 500 بسته می رسد، كشش قیمتی تقاضا چقدر است؟ كشش قیمتی تقاضا برای سیگار قیمت D = Demand 1100    تعداد بسته های سیگار
1 2 3 4 5 500 200 800 1300 فرمول كشش قیمتی تقاضا
تغییر در مقدار، تقسیم بر Q


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 17,600 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : دانلود پاورپوینت ابزارهای اقتصادی برای تحلیل بازار , بررسی ابزارهای اقتصادی برای تحلیل بازار , پاورپوینت جامع و کامل ابزارهای اقتصادی برای تحلیل بازار , کاملترین پاورپوینت ابزارهای اقتصادی برای تحلیل بازار , پکیج پاورپوینت ابزارهای اقتصادی برای تحلیل بازار , مقاله ابزارهای اقتصادی برای تحلیل بازار , تحقیق ابزارهای اقتصادی برای تحلیل بازار

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر