ساخت فروشگاه رایگان فایل

پاورپوینت اصول آزمون باکتریولوژی آب و اهمیت آن

پاورپوینت اصول آزمون باکتریولوژی آب و اهمیت آن
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 22,000 تومان

پرداخت و دانلود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 38 صفحه

اصول آزمون باكتریولوژی آب واهمیت آن مقدمه با توجه به جایگاه آزمایشگاههای بهداشت آب وفاضلاب بعنوان ابزارو اهرمهای نظارتی در كنترل كیفی آب آشامیدنی از آبگیر تا مصرف وتشخیص واندازه گیری عوامل آلاینده موثر در كیفیت آب وتأثیر گذار بر سلامت ( ماده 3آئین نامه بهداشت محیط ) وتجهیز وراه اندازی آن ( بر اساس تبصره 3 ماده 3) ،ارتقاء سطح علمی وعملی كارشناسان آزمایشگاههای فوق وآموزشهای دوره ای وباز آموزیها از اهمیت خاصی برخور دار است . آزمون های باكتر یولوژی آب هدف از آزمون های باكتر یولوژی آب: كنترل كیفی آب آشامیدنی ، آب برای مصارف بهداشتی ویا آبهای تفریحی ، از دیدگاه استانداردهای باكتر یولوژی است وهر كدام از این مصارف استانداردهای خاص وشاخص های ویژه خود را دارند.
تعریف آب آشامیدنی:آبی است كه ویژگی های فیزیكی ،شیمیایی ،بیولوژیكی ورادیو اكتیو آن در حدی باشد كه،مصرف آن جهت آشامیدن ،عارضه سوئی را در كوتاه مدت یا دراز مدت ،برای سلامت انسان، ایجاد نكند.
ادامه... آب آلوده : آبی را آلوده گویند كه تركیب یا شرایط آن بطوری تغییر یافته باشد كه كمتر یا به هیچ و جه قابلیت استفاده معینی را نداشته باشد . این تغییر شامل تغییرات فیزیكی ، شیمیایی وبیولوژیكی ورادیولوژیكی بوده ومی تواند به سلامت انسا ن و محیط زیست لطمه بزند.


آلودگی میكروبی آب آشامیدنی آب خام حاوی دو دسته میكروارگانیسم است:
میكروارگانیسمهای دائمی كه بطور طبیعی ساكن آب بوده ودارای نیازهای غذایی كمی هستند وشامل گونه های
Acinetobacter
Flavobacteriumو
Chromobacterium
میكرو ازگانیسم های گذرا كه از محیط اطراف ( خاك ،انسان ، حیوان و.. )به آب منتقل می شوند و میكروارگانیسم های بیماری زا در این دسته قرار دارند.مانند سالمونلا ، شیگلا، اشریشیاكلی ، كریپتوسپوریدیوم و....
معیارهای شاخص میكروبی آب آشامیدنی میكروارگانیسم هایی كه بعنوان شاخص انتخاب می شوند:
این میكرو ارگانیسم ها باید عضو فلور طبیعی روده افراد سالم وجانوران خونگرم باشد
این میكروارگانیسم ها باید به سادگی، جداسازی، شناسایی و شمارش گردند.
این میكرو ارگانیسم ها نباید خودشان بیماریزا باشند.
این میكروارگانیسم باید هم در موقع وجود قطعی عامل بیماریزا و هم در موقع احتمال وجود عامل بیماریزا حضور داشته باشد.
تعداد این میكروارگانیسم باید بیشتر از آن تعدادی باشد كه برای شناسایی عوامل بیماریزا لازم است
این میكروارگانیسم ها باید نسبت به شرایطی محیطی مقاوم باشد و به اندازه عوامل بیماریزا و كمی بیشتر از آنها بتواند فرایندهای تصفیه آب و فاضلاب را تحمل كنند.
انتخاب شاخص باكتر یولوژی با توجه به ویژگیهای ذكر شده ، در حال حاضرگروه كلیفرم (کلیفرم گرماپای ) به عنوان شاخص های استاندارد وشاخص های اصلی آلودگی مدفوعی آب آشامیدنی به كار می روند.
گروه كلیفرم شامل باكتری های اشریشیاكلی، سیتروباكتر،انتروباكتر وكلبسیلاكه از خانواده انترو باكتر یاسه می باشندو از دسته باكتری های هوازی وبیهوازی اختیاری ، گرم منفی بدون اسپور ومیله ای شكل كه قادرند لاكتوز را را در دمای 35 درجه سانتیگراد به مدت 48 ساعت تخمیر نمایند. میكرو ارگانیسم نشانگر اشریشیاکلی به عنوان میکروارگانیسم نشانگر ، بر ای آلودگی مدفوعی انتخاب شده است،. اگرچه کلیفرم های گرماپای نیز می توانند به عنوان یک متغیر مورد آزمایش قرار گیرند وجود این باکتری ها در آب نشان دهند ۀ ناکافی بودن فرآیند تصفیه و همچنین آلودگی متناوب و اخیر آب با مدفوع انسان و حیوانات خونگرم می باشد.
کلیفرم های گرماپای به غیر از اشریشیاکلی مانند كلبسیلا از خانواده آنتروباكتریاسه می توانند از طریق آب های آلوده شده با فاضلاب صنعتی، گیاهان در حال فساد و خاک نیز وارد آب شوند .

سایر گزینه های مختلف به عنوان شاخص میكروبی آب میكرو ارگانیسم های دیگری که ، به عنوان تعیین منشاء آلودگی آب با مدفوع و نشان دهنده آلودگی مدفوعی آب پیشنهاد گردیده است ودر تعیین منشاء آلودگی آب با مدفوع ،ارزیابی و كارایی روش های تصفیه وگند زدایی آب مهم می باشند. آنتروكوك های مدفوعی وكلستریدیوم های احیاء كننده سولفیت می باشند ، كه می توان از آنها به عنوان یك نشانگر اضافی استفاده نمود.
ادامه... کلستریدیوم های احیاء کنند ۀ سولفیت در مقایسه با کلیفرم ها و آنتروکوک ها نسبت به عوامل فیزیکی و شیمیا یی مقاوم تر هستند و اسپور آنها برای مدت طولانی در آب باقی می ماند. بنابراین وجود آن ها در آب نشان دهندۀ وقوع آلودگی آب در گذشته و همچنین ناکافی بودن فرآیند تصفیه است.
علیرغم مزایای فوق برخی خصوصیات این گروه موجب كاهش ارزش آنها به عنوان شاخص آلودگی گردیده است.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 22,000 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : دانلود پاورپوینت اصول آزمون باکتریولوژی آب و اهمیت آن , بررسی اصول آزمون باکتریولوژی آب و اهمیت آن , پاورپوینت جامع و کامل اصول آزمون باکتریولوژی آب و اهمیت آن , کاملترین پاورپوینت اصول آزمون باکتریولوژی آب و اهمیت آن , پکیج پاورپوینت اصول آزمون باکتریولوژی آب و اهمیت آن , مقاله اصول آزمون باکتریولوژی آب و اهمیت آن , تحقیق اصول آزمون باکتریولوژی آب

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر