ساخت فروشگاه رایگان فایل

پاورپوینت اصول حسابداری

پاورپوینت اصول حسابداری
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 17,600 تومان

پرداخت و دانلود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 37 صفحه

بسمه تعالی اصول حسابداری

ثبت رویدادهای مالی

سند حسابداری: هان ثبت بدهکار بستانکار است.
دفتر روزنامه: اطلاعات سند های حسابداری در دفتر روزنام ثبت می شود
دفتر کل: اطلاعات دفاتر روزان به دفتر کل وارد می شود
تراز آزمایشی: به منظور حصول اطمینان نسبی از ثبت و انتقال صحیح اطلاعات به صورت دوره ای (مثلا در پایان هفته یا ماه) از مانده حسابهای دفتر کل تراز آزمایشی تهیه می گردد.
صورتهای مالی: شامل ترازنامه، صورت حساب سود و زیان، سود و زیان انباشته و صورت گردش وجوه نقد سند حسابداری نوشته ای است که در آن آثار مالی یک یا چند رویداد مالی نوشت می شود.
قانون 95 مالیات های مستقیم:
برگه یا مدرک حساب یا سند حسابداری عبارت است از نوشته ای که در آن یک یا چند مورد از عملیات مالی و پولی و محاسباتی انجام شده و حسابهایی که حسب مورد بدهکار یا بستانکار گردیده تجزیه می شوند و چنین مدرکی پس از امضا مرجع ذیصلاح و صدور آن قابل ثبت در دفاتر روزنامه و کل است. پس برای ثبت معاملات در سند حسابداری باید نام حسابهای بدهکار و بستانکار در هر معامله را تعیین کرد.
نام حسابهای بدهکار و بستانکار از فهرست حسابهای موسسه بدست می آید.
فهرست حسابها، صورت کاملی از نام و شماره (کد) تمام حسابهایی است که برای ثبت معاملات و عملیات یک موسسه مورد استفاده قرار می گیرد. در تنظیم فهرست حسابها برای یک موسسه باید به نکات زیر توجه شود:
نام هر حساب بای ماهیت آن رابه روشنی بیان کند.
تعداد حسابها باید به تناسب نیازهای موسسه انتخاب شود.
حسابها باید به ترتیبی که در صورتهای مالی انعکاس می یابد در فهرست حسابها مرتب شود. نمونه ای از یک سند حسابداری توضیح قسمتهای مختلف یک سند حسابداری شماره سند: از ابتدای سال مالی چند سند صادر شده است.
معمولا برای هر رویداد مالی یک سند صادر می شود، گاهی برای چند رویداد مالی یک سند نظیم می گردد.
در محل تاریخ، تاریخ وثوع رویداد که همان تاریخ صئور سند حسابداری است نوشته می شود.
در ستون کد: کد حسابی که بدهکار یا بستانکار شده است نوشته می شود.
در ستون شرح: در اولین سطر نام حسابی که بدهکار شده استنوشته می شود. در زیر آن با حدود دو سانتی متر حاشیه از سمت راست حساب بستانکار نوشته می شود.بعد از آن شرح مختصری از رویداد ذکر می شود. آقای پیمان شرکت پیمان را تاسیس ومبلغ 680,000,000 ریال بابت سرمایه اولیه به صندوق شرکت واریز نمود.
در تاریخ 81/2/24 دو دستگاه خودرو به مبلغ هرکدام 120,000,000ریال خریداری و مبلغ 75,000,000 ریال آن را نقدا پرداخت نمود.
در اریخ 81/3/14 یک فقره حساب جاری دربانک تجارت افتتاح و مبلغ 8,000,000 ریال به آن واریز شد. درتاریخ 81/4/21 یکی از خودروها به فروش رسی ومبلغ 35,000,000 ریال آن به صورت نقد دریافت شد و برای بقیه یک سفته یک ماهه 12 درصد دریافت شد. در تاریخ 81/5/23 یک دستگاه ساختمان به مبلغ 450,000,000 ریال خریداری و مبلغ 130,000,000 ریالآن رنقدا پرداخت کرد و برای بقیه یک سفته 8 ماهه 10 درصد تسلیم فروشنده نمود. تمرین در منزل یک نمونه سند حسابداری ترسیم کنید
توضیح دهید که هرکدام از ستونهای سند حسابداری چگونه تکمیل می شوند.
یک رویداد مالی بیانکنید و آن را در سند حسابداری بنویسید. ثبت رویدادهای مالی در دفتر روزنامه دفتر روزنامه انواعی دارد:
دفتر روزنامه عمومی یا general journal : کلیه معاملات و عملیات مالیدر آن ثبت می شود.
دفتر روزنامه اختصاصی: دفتر روزنامه ای که در آن فقط یم نوع خاص از رویدادهای مالی ثبت می شود، مانند دفتر روزنامه خرید، دفتر روزنامه فروش، دفتر روزنامه پردختهای نقدی، دفتر روزنامه دریافتهای نقدی دفتر روزنامه عمومی براساس ماده 7 قانون تجارت، دفتر روزنامه ئفتری است که تاجر باید هر روز مطالبات، دیون و دادوستد تجارتی و معاملات راجع به اوراق تجاری و به طور کلی جمیع واردات و صادرات تجاری خود را و وجوه یک برای استفاده شخصی خود برداشت می کند در آن ثبت نماید. دفتر روزنام باید دارای ستون های مناسب برای انتقال اطلاعات سند حسابداری یه آن باشد. بنابراین دفتر روزنامه باید حداقل دارای ستونهایی برای درج شماره سندحسابداری، تاریخ، شرح، مبلغ بدهکار و میلغ بستانکار هر رویداد باشد.
در تاریخ 81/1/18 آقای بهزادی شرکت بهزاد را تاسیس نمود. رویدادهای زیر در این شرکت اتفاق افتاد است. مطلوب است ثبت رویدادهای در دفتر روزنامه عمومی شرکت بهزاد. 1) در تاریخ 81/1/18 مبلغ 480,000,000 ریال سرماه اولی به صندوق شرکت واریز شد.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 17,600 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : دانلود پاورپوینت اصول حسابداری , بررسی اصول حسابداری , پاورپوینت جامع و کامل اصول حسابداری , کاملترین پاورپوینت اصول حسابداری , پکیج پاورپوینت اصول حسابداری , مقاله اصول حسابداری , تحقیق اصول حسابداری

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر