فروشگاه ساز رایگان فایل ، همکاری در فروش فایل | سل یو

پاورپوینت اصول عقاید نبوت

پاورپوینت اصول عقاید نبوت
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 17,600 تومان

پرداخت و دانلود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 36 صفحه

1 2 اصول عقاید- نبوت 3 درس اول ضرورت و اهداف نبوت 4 نبوت درس اول : ضرورت و اهداف نبوت فهرست مطالب تعریف نبی و رسول و فرق آن دو ضرورت نبوت و لزوم بعثت پیمودن راه تکامل نیاز به قانون برای پیمودن راه تکامل ضرورت راهنما اهداف و فواید نبوت 5 نبوت درس اول : ضرورت و اهداف نبوت تعریف نبی و رسول نبی بیرون شونده از مکانی به مکانی مردی که با الهام خدایی ، از غیب یا از آینده
خبر می دهد. رسول حرکت توأم با آرامش فرستاده شده و پیام آور 6 نبوت درس اول : ضرورت و اهداف نبوت فرق رسول و نبی در لغت مفهوم رسول ، عام تر از مفهوم نبی است . صفت عام قبل از صفت خاص قرار می گیرد .
از نظر مصداق ، نبی اعم از رسول است.
نبی مأمور به ابلاغ نیست ولی رسول مأمور به این کار است .
در روایات ، نبی کسی است که در خواب می بیند و صدای فرشته را می شنود ولی فرشته وحی را نمی بیند و رسول کسی است که هم صدا را می شنود و هم در خواب می بیند و هم فرشته وحی را در بیداری مشاهده می کند. [ اصول کافی ، ج1 ، باب الفرق بین الرسول و النبی... ]
وَاذْكُرْ فِی الْكِتَابِ إِسْمَاعِیلَ إِنَّهُ كَانَ صَادِقَ الْوَعْدِ وَكَانَ رَسُولًا نَبِیًّا ﴿ مریم :54 ﴾
7 نبوت درس اول : ضرورت و اهداف نبوت دلایل لزوم بعثت انبیاء 1 پیمودن راه تکامل نیاز به قانون برای پیمودن راه تکامل ضرورت راهنما 2 3 8 نبوت درس اول : ضرورت و اهداف نبوت دلایل لزوم بعثت انبیاء پیمودن راه تکامل فلسفه آفرینش ، به تکامل رسیدن است . پدیده های گوناگون برای رسیدن به تکامل الف- آنهایی که پیام تکامل در
درونشان است. ب- آنهایی که پیام تکامل در
درونشان نیست . حق انتخاب ندارند و جبراً در مسیر تکاملند. نیاز به پیامی خارج از هستی خود دارند.
کاملا مختارند. 9 نبوت درس اول : ضرورت و اهداف نبوت دلایل لزوم بعثت انبیاء نیاز به قانون هدف از آفرینش انسان ، طی نمودن مسیر تکامل با انجام دادن فعل اختیاری است. شرایط قانون گذار کاملاً انسان شناس
باشد. نکته : قانون جنبه
عملی داشته باشد. به دنبال منافع
شخصی نباشد. مرتکب لغزش نشود
و از هیچ قدرتی
نهراسد. 10 نبوت درس اول : ضرورت و اهداف نبوت نیاز به قانون با وجود عقل چه نیازی به قانون ؟ عقل به تنهایی از عهده کشف مجهول ها و حل همه اختلاف ها بر نمی آید.
آقای کارل می گوید :
محققاً بشریت تلاش زیادی برای شناسایی خود کرده است ولی ... هنوز جز به اطلاعات ناقص در مورد انسان دسترسی نداریم . 11 نبوت درس اول : ضرورت و اهداف نبوت نیاز به قانون انسان از ناحیه ماده و طبیعت موجودی سرکش و انحصار طلب است و اگر تعدیل شونده ای نباشد قطعاً گروهی را به بردگی و استثمار می کشاند .
منتسکیو ، حقوقدان بزرگ فرانسوی :
هیچ قانون گذاری نیست که در قانون نظر خصوصی نداشته باشد ، علتش این است که هر قانون گذاری دارای عواطف و افکار مخصوصی است و در حین وضع قانون می خواهد نظریات خود را در آن بگنجاند . دانش بشر محدود است . 12 نبوت درس اول : ضرورت و اهداف نبوت انسان برای رسیدن به کمال ، نیازمند هدایت است .
این هدایت در پرتو قوانینی خاص ، متناسب با ساختار بدنی و فکری شکل می گیرد .
باید قانون گذار مصون از هر گونه سهو و نسیان و منزه از هر گونه عصیان و طغیان باشد. ضرورت راهنما مظهر چنین توصیفی پیامبران هستند . دلایل لزوم بعثت انبیاء 13 نبوت درس اول : ضرورت و اهداف نبوت ضرورت راهنما هشام بن حکم به عمرو بن عبید دانشمند معروف اهل سنت می گوید :
آیا باور کردنی است که برای کشور کوچک تن ، مغز متفکری لازم باشد که حواس گوناگون برای انجام وظایف خود از آن کمک بگیرند ، و خطاهای خود را با آن اصلاح کنند ولی برای مجموعه پیکر جهان انسانیت ، مغز متفکری لازم نباشد که انسان ها در پیچ و خم راه زندگی از تعلیمات او الهام بگیرند و اشتباهات خود را به وسیله او اصلاح کنند ؟! [ اصول کافی ج1 ، ص 170 ، ح 3] 14 نبوت درس اول : ضرورت و اهداف نبوت ضرورت راهنما چه نیازی به پیامبران با وجود عقل ؟
عقل نقش مهمی در تأمین نیازمندی های زندگی ایفا می کند .
اما علمی که از راه عقل به دست می آید محدود است .
انسان هنوز از بسیاری از اسرار جهان آفرینش حتی بدن خود بی خبر است . 15 نبوت درس اول : ضرورت و اهداف نبوت چه نیازی به پیامبران با وجود عقل ؟ امام کاظم علیه السلام فرمود : زیست فرهنگی بشر ، بدون نبوت فرض صحیح ندارد که یا خود پیامبر در میان جامعه به سر می برد یا نماینده و جانشین او یا کتاب و آموزش های او که عصاره رسالت اوست .


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 17,600 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : دانلود پاورپوینت اصول عقاید نبوت , بررسی اصول عقاید نبوت , پاورپوینت جامع و کامل اصول عقاید نبوت , کاملترین پاورپوینت اصول عقاید نبوت , پکیج پاورپوینت اصول عقاید نبوت , مقاله اصول عقاید نبوت , تحقیق اصول عقاید نبوت

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر