ساخت فروشگاه رایگان فایل

پاورپوینت امنیت سیستم قدرت

پاورپوینت امنیت سیستم قدرت
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 17,600 تومان

پرداخت و دانلود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 41 صفحه

امنیت سیستم قدرت بهره برداری اقتصادی از سیستم قدرت
بهره برداری از سیستم قدرت با امنیت مطلوب قابلیت امنیت سیستم قدرت اعمالی را شامل می شود كه به منظور حفظ سیستم در حالت عملكرد مطلوب باید انجام شود؛ در شرایطی كه تجهیزی از سیستم قدرت دچار خرابی (عیب) می گردد. بعنوان مثال :
ممكن است واحد تولیدی به دلیل معیوب شدن تجهیزات جانبی آن از مدار خارج شود؛ یا اینكه حداكثر توان تولیدی آن محدود گردد (Derate)
وجود ذخیره چرخان در این شرایط قادر خواهد بود افت فركانس را جبران نماید. یا اینكه بار قطع شود.
خروج خط یا ترانسفورماتور از شبكه در اثر شرایط نامناسب جوی؛ عملكرد ناصحیح رله های حفاظتی، خطای نیروی انسانی و ....
چنانچه هنگام در مدار قراردادن واحدها و توزیع بار توجه كافی به توان انتقالی از خطوط انتقال شود، آنگاه شبكه انتقال قادر خواهند بود اضافه بار ها را تحمل نمایند امنیت سیستم قدرت قابل پیش بینی نبودن وقوع عیب و ضرورت آمادگی برای مواجهه با شرایط خاص در بهره برداری (بنابراین سیستم باید به گونه ای بهره برداری شود تا در شرایط وقوع هر پیشامد در وضعیت خطرناك قرار نگیرد)
طراحی تجهیزات در محدوده معین ( ضرورت تنظیم رله های حفاظتی) و لذا عملكرد سیستم حفاظتی در اثر انحراف از قیود
وقوع حادثه ای در سیستم ممكن است منجر به انحراف از قیود تجهیزی دیگر گردد و آن نیز عملكرد سیستم حفاظتی مربوطه را به همراه داشته باشد. این امر موجب خروج زنجیره ای سایر تجهیزات تولید و انتقال شده كه در نهایت خاموشی سراسری را به همراه دارد.
بنابراین سیستمهای قدرت به گونه ای باید بهره برداری شوند تا خروج یك تجهیز، موجب اضافه بار در سایر تجهیزات نشود.
سیستمهای قدرت از تكنیكها و تجهیزاتی برخوردارند تا امكان بهره برداری مطمئن را برای بهره بردار سیستم فرآهم نمایند امنیت سیستم قدرت درارتباط با بهره برداری مطمئن، بهره بردار سه وظیفه اصلی را به عهده دارد
پایش سیستم (System Monitoring)
تحلیل پیشامدها (Contingency Analysis)
پخش بار بهینه مقید به امنیت (SCOPF)
نظارت (پایش) سیستم؛ بهره بردار را از آخرین وضعیت سیستم آگاه می نماید. این وظیفه مهم ترین وظیفه از موارد اشاره شده است.
تعدد واحدهای تولید و گستردگی شبكه قدرت نیاز به اندازه گیری و ارسال اطلاعات مورد نیاز را افزایش داده است.
این اطلاعات از طریق دورسنجی و ایجاد بسترهای مخابراتی انجام می شود. (اطلاعات شامل مقادیر ولتاژها، جریانها، توانهای انتقالی از خطوط و ترانسفورمرها و وضعیت كلیدها، تپ ترانسها وضعیت خاموش یا روشن بودن واحدها و میزان تولید آنها و... است)
به دلیل بالا بودن حجم اطلاعات؛ از كامپیوتر برای پردازش اطلاعات و نمایش وضعیت شبكه برای بهره بردار استفاده می شود.
سیستمهای پایش شبكه؛ با سیستمهای كنترلی نیز تركیب می شوند تا بهره بردار بتواند از راه دور بتواند مانورهای لازم در در سبكه انجام دهد. كه به این سیستمها SCADA گویند.
سیستم اسكادا برای تعدادی از بهره بردارها امكان نظارت و كنترل (اعمال اصلاحی) فرآهم می نماید. وظیفه دوم- بررسی پیشامدها (‍Contingency Analysis) بررسی پیشامدها این امكان را فرآهم می نماید تا بهره برداری از سیستم بطور قابل دفاعی انجام شود
مشكلاتی كه پیشامدها در سیستم ایجاد می كنند آنقدر از نظر زمانی كوتاه است كه در آن بهره بردار سرعت لازم برای حل مشكل احتمالی را ندارد. (به ویژه در خاموشیهای زنجیره ای)
بنابراین مدل سازی وقایع از ضروریات است
استفاده از پخش بار و .. وظیفه سوم- SCOPF در این بخش تحلیل پیشامدها با با یك برنامه پخش بار بهینه تركیب می شود (هدف آن است كه هیچ پیشامدی موجب نقض قیود شبكه نشود)
برای نشان دادن نحوه انجام این كار؛ حالتهای مختلف بهره برداری را مورد توجه قرار می دهیم
حالت توزیع بهینه (Optimal Dispatch): حالت پیش از وقوع پیشامد كه سیستم در حالت بهره برداری اقتصادی قرار دارد، لیكن ممكن است مطمئن نباشد
حالت بعد از پیشامد (Post Contingency): حالتی كه سیستم قدرت پس از وقوع پیشامد دارد. در این حالت، بعضی از قیود نقض شده اند (ولتاژ شینها و بارگذاری شبكه انتقال)
حالت توزیع بار مطمئن (Secure Dispatch)؛ حالتی از سیستم بدون وقوع پیشامد است؛ اما با اصلاحاتی در پارامترهای بهره برداری ، نقض امنیت در نظر گرفته می شود.
حالت مطمئن پس از وقوع پیشامد (Secure Post-Contingency)؛ حالتی است كه در اثر وقوع پیشامد اعمال اصلاحی انجام شده است. حالتهای بهره برداری با تنظیم تولید در واحدهای 1 و 2؛ از پربار نمودن شبكه انتقال در اثر وقوع یك پیشامد ممانعت بعمل آمد.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 17,600 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : دانلود پاورپوینت امنیت سیستم قدرت , بررسی امنیت سیستم قدرت , پاورپوینت جامع و کامل امنیت سیستم قدرت , کاملترین پاورپوینت امنیت سیستم قدرت , پکیج پاورپوینت امنیت سیستم قدرت , مقاله امنیت سیستم قدرت , تحقیق امنیت سیستم قدرت

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر