ساخت فروشگاه رایگان فایل

پاورپوینت امور دارویی در برنامه پزشک خانواده

پاورپوینت امور دارویی در برنامه پزشک خانواده
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 18,700 تومان

پرداخت و دانلود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 28 صفحه

بنام خداوند جان و خرد اموردارویی دربرنامه پزشك خانواده پزشك خانواده
پزشك خانواده مسوولیت دارد خدمات سلامت را در محدوده بسته ای

تعریف شده بدون تبعیض سنی و جنسی وویژگی های اقتصادی

اجتماعی رادر اختیار فرد- خانواده و جمعیت تحت پوشش خود قرار

دهد.

پزشك خانواده مسوول اداره كردن تیم خود ( ماما – پزشك ) است.
هدف از اجرایی طرح :
هدف از اجرایی طرح پزشك خانواده دسترسی آسان افراد به خدمات پاراكلینكی

ارتقاء خدمات بهداشتی اولیه

ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به اقشار كم درآمد بویژه مناطق روستایی دور افتاده

پوشش بیمه ای اقشار كم در آمد
با توجه به اینكه حدود سه میلیون نفر روستایی در سراسر كشور تحت پوشش بیمه های مختلف از قبیل كمیته امداد- بیمه درمانی – تامین اجتماعی – نیروهای مساح هستند و كل جمعیت روستایی 23 میلیون نفر می باشد و باید برنامه بیمه روستایی در20میلیون نفردر مناطق روستایی و علاوه بر آن جمعیت شهرهای زیر 20 هزار نفر نیز طبق قرارداد زیر پوشش بیمه روستایی قرار گرفته اند.ودر این طرح كل افرادی تحت پوشش بیمه روستایی در كل كشور قرار گرفتند معادل 26 میلیون نفر می گردد. از ابتدای شروع طرح از نیمه دوم 84 حدود 5400نفر پزشك و ماما در روستاهای مختلف كشور مستقر شده اند كه تقریبا 80 درصد تیم سلامت مورد نیاز برای سطح اول پزشك خانواده در روستاهاست تامین شده است از جمله مشكلاتی كه این طرح با آن مواجه است مثل تامین مسكن و مسئله بیتوته و بیمه و مرخصی و آموزش میباشد. و حدود 20 درصد باقی مانده طرح كه در حال اجرا می باشد طرح مناطق محروم در 15 روز كار و 15 روز استراحت پزشك خانواده می باشد كه جهت جذب پزشك در روستاهای بسیار دور می باشد. ارائه داروها از برنامه بیمه روستایی و نظام ارجاع و پزشك خانواده تجویز می گردد با پرداخت 30 درصد فرانشیز توسط بیمار امكان پذیر خواهدبود.و در مورد داروهای تجویز شده توسط پزشك كه خارج از برنامه باشد به عهده خود بیمار خواهدبود.برای هرمركز طبق تعریف بیمه خدمات درمانی یك ماما و یك پزشك می باشد و برای مركز 2000 نفر الی 4000 نفر یك پزشك و یك ماما تعریف شده است پزشكان در برنامه بیمه روستایی مسوولیت سلامت مردم تحت پوشش خود وپیگیری فعال بیماران مزمن و مراجعه كنندكان خدمات بهداشتی و درمانی را دارند. كلیه حقوق كاركنان پزشك خانواده و دارو توسط بیمه خدمات درمانی پرداخت می شود و بیمه خدمات درمانی نیز برنحوه خدمات توسط پزشك خانواده نظارت دقیق و انتظارتی كه دارد خدمات بموقع وطبق برنامه اعلامی باشد. كمبود دارو طبق لیست اعلامی نداشته باشند . سطح بندی خدمات سطح اول :

خدماتی كه توسط واحدی در نظام سلامت ( خانه بهداشت – مراكز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی ) ارائه میگردند . این واحدها بطور معمول در جایی نزدیك به محل زندگی مردم قرار دارد و نخستین تماس فرد با نظام سلامت از طریق پزشك خانواده یا تیم سلامت ( بهورز) اتفاق می افتد كه خدماتی از قبیل ثبت اطلاعات پزشك خانواده و ارجاع بیمار به رده بالاتر و پیشگیری و درمانهای اولیه اتفاق می افتد. سطح دوم :
خدمات درمان تخصیصی سرپایی یا بستری كه توسط واحدی در نظام سلامت ارائه می گردد.این دسته از خدمات در دست ارجاع شوندگان به سطح بالاتر اتفاق می افتد و پزشك سطح دوم موظف به پس خوراند كار و نتیجه بیماری از نظر دارو و بستری و خدمات انجام شده به سطح اول نمایند.
سطح سوم :
خدمات تخصیصی كه در سطح دوم انجام شده و نتیجه ای نگرفته و نیاز به رده بالاتر شده كه همان رده فوق تخصیصی می باشد كه در اختیار ارجاع شدگان سطح اول و دوم قرار می گیردو نتجیه كار را خدماتی از قبیل خدمات دارو و بستری و جراحی و پس خوراند آنرا به سطح اول نظام اعلام میدارند.
تعهدات مركز بهداشت شهرستان طبق قرارداد 1-مركز بهداشت شهرستان موظف است تغییرات ایجاد شده در فهرست پزشكان خانواده و ماماهای قرادادی را در هر3 ماه به بیمه خدمات درمانی اطلاع دهد.
2-مركز بهداشت شهرستان باید نسبت به تجهیز آزمایشگاه و رادیولوژی اقدام نماید این بدان معنی نیست كه در هرمركز یك آزمایشگاه و رادیولوژی ایجاد گردد بلكه امكان در مراكز بهداشتی به عهده مركز بهداشت خواهدبود.
3- آموزش پزشكان و پرسنل زیربط در خصوص ارائه خدمات بهداشتی درمانی و بیمه ای به بیمه شدگان روستایی در قالب نظام ارجاع و پزشك خانواده توسط گروههای كارشناسی
4- نظارت برحسن اجرای خدمات از طریق نظام ارجاع
5- نظارت بر اجرای خدمات ارائه شده مورد توافق وزارت بهداشت و سازمان بیمه درمانی


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 18,700 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : دانلود پاورپوینت امور دارویی در برنامه پزشک خانواده , بررسی امور دارویی در برنامه پزشک خانواده , پاورپوینت جامع و کامل امور دارویی در برنامه پزشک خانواده , کاملترین پاورپوینت امور دارویی در برنامه پزشک خانواده , پکیج پاورپوینت امور دارویی در برنامه پزشک خانواده , مقاله امور دارویی در برنامه پزشک خانواده , تحقیق امور دارویی در برنامه پزشک خانواده

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر