مرکزجامع فایل های اورجینال لیمان

مرکزجامع فایل های اورجینال لیمان

به فروشگاه ما خوش آمدید.

دانلود تحقیق الکترونیک قدرت

دانلود تحقیق الکترونیک قدرت
تغییر عمده از ساخت و بهبود عناصر حالت جامد توان بالا حاصل شده است گرچه مطالعه تفصیلی مدارها ، الكترونیك قدرت و عناصر آنها خود كتاب مستقلی می خواهد ولی كمی آشنایی با آنها در فهم كاربردهای موتورهای جدید بسیار لازم است
دسته: الکترونیک و مخابرات
بازدید: 14 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 4868 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 39

قیمت فایل: 9,350 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

در 35 سال اخیر در كاربرد موتورهای الكتریكی انقلابی رخ داده است . ساخت بسته های حالت جامد راه انداز موتور جایی رسیده كه عملاًٌ هر مسئله كنترلی را می توان با استفاده از آنها حل كرد . با این راه اندازهای حالت جامد می توان موتورهای dc را با منابع تغذیه ac و موتورهای ac را با منابع تغذیه dc راه انداخت . حتی می توان ac  را به توان ac فركانس دیگز تبدیل كرد .

از طرفی دیگر هزینه سیستمهای راه انداز حالت جامد به شدت پایین آمده و قابلیت اظمینان آنها بالا رفته است انعطاف و قیمت نسبتاً كم كنترل كننده ها و راه اندازهای حالت جامد باعث شده موتورهای ac كاربردهای جدید ، بیایند ، كاربردهایی كه قبلاًٌ تنها با استفاده از ماشینهای dc انجام می شد . همچنین با استفاده از راه اندازهای حالت جامد موتورهای dc نیز قابلیت انعطاف بیشتری پیدا كرده اند .

تغییر عمده از ساخت و بهبود عناصر حالت جامد توان بالا حاصل شده است . گرچه مطالعه تفصیلی مدارها ، الكترونیك قدرت و عناصر آنها خود كتاب مستقلی می خواهد ولی كمی آشنایی با آنها در فهم كاربردهای موتورهای جدید بسیار لازم است .

عناصر الكترونیك قدرت

در مدارهای كنترل موتور چند نوع وسیله نیمه هادی عمده مورد استفاده قرار می گیرد . مهمترین اینها عبارت اند از :

  • دیود
  • تریستور دو سیمه (یا دیود PNPN)
  • تریستور سه سیمه ( یكسوز ساز كنترل شده سیلیسیومی SCR)
  • تریستور باگیت خاموش كن (GTO )
  • دایاك
  • تریاك
  • ترانزیستور قدرت (PTR )
  • ترانزیستور دو قطبی باگیت مجزا شده (IGBT )

دیود

دیود یك عنصر نیمه هادی است كه برای عبور جریان در یك جهت طراحی شده است . نماد این عنصر در شكل نشان داده شده است . دیود طوری طراحی شده كه جریان را از آند به كاتد بگذارند ولی در جهت عكس نه .

مشخصه ولتاژ جریان دیود در شكل زیر نشان داده شده است . با اعمال یك ولتاژ مستقیم به دیود جریان بزرگی از آن می گذرد . ولی اگر ولتاژ در جهت معكوس به آن اعمال شود . جریان گذرنده بسیار كوچك خواهد بود ( در رده میكروآمپر یا كمتر) . اگر ولتاژ معكوس اعمالی به حد كافی بزرگ باشد ، سرانجام دیود می شكند و اجازه می دهد كه جریان در جهت عكس هم بگذرد . این سه ناحیه كاری دیود روی منحنی مشخصه شكل زیر نشان داده شده است .

قیمت فایل: 9,350 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر